ВМРО-ДПМНЕ: Обработка на податоците во Избирачкиот список во еден орган

Ќе создадеме организациско-технички и методолошки услови за обработка на податоците во Избирачкиот список во еден орган (ДИК) во периодот 2009-2011 година.

Образложение:

Државната изборна комисија (ДИК) ги обработува податоците во избирачкиот список

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција