ВМРО-ДПМНЕ: Одделение за осудени лица во рамките на „Бардовци“

Ќе се изгради Одделение – стационар за осудени лица, во рамките на Болницата за нервни и душевни болести „Бардовци“, со кој ќе се обезбедат потребните услови (материјални, просторни и кадровски), за соодветен психијатриски третман на осудениците и притворениците кои имаат ментални здравствени проблеми. [Рок: 2011 – 2014]

Образложение:

Нема информации дека досега е започната изградбата на ново Одделение – стационар за осудени лица, во рамките на Болницата за нервни и душевни болести „Бардовци“.  [Ажурирано на: 17.04.2013]

Оценето од: Дејан Димитриевски

*засега неисполнето

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција