ВМРО-ДПМНЕ: Проект Одржување и подобрување на компјутерската инфраструктура на МВР

Проектот Одржување и подобрување на компјутерската инфраструктура  на МВР подразбира замена на дотраена компјутерска опрема како и инсталација на нова, со цел одржување и надоградба на употребната моќ на компјутерската мрежа на МВР за работа со современи софтверски алатки . Рок: декември 2009;

Образложение

МВР планирало да набави [Пристапено на: 22.05.2011] 2.900 персонални компјутери, 950 печатачи, 400 скенери, 200 лаптоп-компјутери и 450 УПС-уреди.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција