ВМРО-ДПМНЕ: Одвојување на несуштинските активности и трансформација на касарните

Ќе продолжиме со одвојување на несуштинските активности, како и трансформација на касарните.

Образложение:

Во тек е проектот Старите касарни за нов развој кој опфаќа системски пристап во делот на одвојување на несуштинските објекти, како и трансформација на касарните, со што касарните се ставаат во функција на во функција на локалниот економски развoj.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција