ВМРО-ДПМНЕ: Олимписки базени

Во периодот 2008-2012 година ќе бидат изградени или ќе се започне со изградба на неколку базени со олимписки стандарди во сите или некои од следните општини: Скопје (Аеродром), Куманово, Штип, Струмица, Прилеп, Битола, Охрид, Тетово и Гостивар. Базените, покрај на клубовите, и на рекреативците, ќе им бидат ставени на располагње на училиштата, за користење на часовите по физичко воспитување, под надзор на наставниците. Рок: 2012

Образложение:

Овој проект до денес не е остварен и нема информација за почеток на изградба на ниту еден нов Олимписки базен во Р. Македонија. ВМРО-ДПМНЕ признава и во својот Отчет дека овој проект не е остварен и дека во периодот 2011-2014 ќе започнат со изградба на 1 олимписки базен.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција