ВМРО-ДПМНЕ: Опремување и развој на одбранбените сили

Ќе продолжиме со опремување и развој на воените способности на одбранбените сили во согласност со барањата за интероперабилност со силите на НАТО.

Образложение:

Преземени се бројни активности кои придонесуваат кон зголемување на интероперабилност на македонската армија со силите на НАТО.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција