ВМРО-ДПМНЕ: Општински обврзници

Поттикнување на издавање на општински обврзници заради финансирање на капитални проекти;

Образложение:

Владата го поттикнува издавањето на општински обврзници, но досега ниту една општина се уште нема издадено општински обврзници.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција