ВМРО-ДПМНЕ: Организирани тури во Охрид

Ќе дадеме поддршка преку програми за воспоставување на организирани тури преку туристичките агенции ширум Републиката со цел изработка на комплетни програми кои ќе им помогнат на домашните и на странските туристи најдобро да се запознаат со Охридското Езеро и со градот Охрид. Носител: Македонска национална туристичка организација. [Рок: 2012]

Образложение:

Преземени се повеќе активности во насока на воспоставување на организирани тури во Охрид со цел подобро запознавање на туристите и тур-операторите со Охридското Езеро и со градот Охрид. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 06.04.2014]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција