ВМРО-ДПМНЕ: Отчет за имотната состојба на вработените во МВР

Секој вработен во МВР ќе дава отчет за имотната состојба. Промените во имотната состојба на вработените во МВР ќе се контролираат по случаен избор на лица за кои ќе се направи споредување на податоците пријавени во анкетните листови доставени до Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди со нивната реална имотна состојба. [Рок: континуирано]

Образложение:

Овој проект е започнат уште во 2009 година. Според информациите од Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, секој вработен во МВР дава отчет за имотната состојба, а промените во имотната состојба на вработените во

МВР се контролираат по случаен избор на лица. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 04.04.2012]

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција