ВМРО-ДПМНЕ: Отворање на дневни центи

Отворање на дополнителни седум дневни центри за лица што злоупотребуваат дрога и членовите на нивните семејства и бездомни лица до крајот на 2008 година и тоа: Дневен центар за жртви од семејно насилство во Скопје, клуб за стари лица во Скопје, Дневен центар за лица со посебни потреби во Дебар и во Битола, Дневен центар за деца на улица на две локации во Скопје и Дневен центар за лица корисници на дроги и психотропни супстанции во Скопје.

Образложение:

Во Скопје е отворено засолниште за жртви [Пристапено на: 20.05.2011] и во Битола е отворен дневен центар за деца на улица [Пристапено на: 20.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција