ВМРО-ДПМНЕ: Поддршка на сточарството

Сточарско производство: директна поддршка по грло според критериуми за број и расен состав, мерки за намалување на цената на сточната храна, подобрување на расна структура преку поддршка на домашен расплоден материјал, зголемување на извозот на јагнешко месо, воведување на национални стандарди за квалитет во индустрија за месо и млеко (ХаЦЦП), поголема додадена вредност особено на млечните производи, завршување на идентификација и регистрација на животни .

Образложени:

Ветувањето е остварено со субвенционирање и поддршка на сточарството.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција