ВМРО-ДПМНЕ: Поддршка на земјоделството

Ќе се укинат царинските давачки за 36 тарифни ознаки кои се однесуваат на семенски материјал. Покрај другото, во оваа група спаѓа и семе за зеленчук (домати, краставици и пиперки). Оваа мерка ќе се спроведе од почетокот на 2012 година. Исто така, ќе се укине и царинската стапка за мотокултиваторите.

Образложение:

Ветувањето се истражува

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција