ВМРО-ДПМНЕ: Поддршка за развој на проекти на македонската заедница во странство

Ќе обезбедиме дополнителна поддршка за развој на проекти на македонската заедница во странство, за обнова на постојните и отворање на нови македонски културни објекти, како и за заштита на спомениците на македонската култура во странство.

Образложение:

Во недостиг на други информации, се повикуваме на Отчет на ВМРО-ДПМНЕ, каде што стои дека во 2010 година биле подржани вкупно 17 проекти, а во 2011 година ќе бидат финансирани вкупно 23 проекти.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција