ВМРО-ДПМНЕ: Подготовка за претседавањето на Македонија со Советот на Европа

Ќе продолжиме со подготовка за претседавањето на Македонија со Советот на Европа во второто полугодие на 2010 година.

Образложение:

Македонија успешно го заврши претседавањето со Советот на Европа.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција