ВМРО-ДПМНЕ: Подобрување на инфраструктурата во ромските населби

Преземање на активностите за подобрување на инфраструктурата во ромските населби.

Образложение:

Со оглед на тоа дека во ова ветување не е јасно напоменато кои конкретни активности ќе бидат преземени со цел подобрување на инфраструктурата во ромските населби, претставува практично невозможно објективно да се анализира дали ова ветување ќе биде исполнето или не. Земајќи го тоа во предвид, ветувањето се оценува како неконкретно. [Ажурирано на: 09.04.2014]

Резултат: Неконкретно

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција