ВМРО-ДПМНЕ: Поедноставно до субвенции

Ќе го сведеме на минимум бројот на документи потребни за добивање финансиска помош од земјоделските фондови. Рок: ноември 2008.

Образложение:

Од излагањето на министерот за земјоделство Љупчо Димов се гледа дека оваа новина е донесена дури во април 2010 година, како дел од антикризните мерки, а не во предвидениот рок до ноември 2008 година.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција