ВМРО-ДПМНЕ: Помош за послаби општини

Помош за општините со послаби административни капацитети;

Образложение:

Ветувањето не е конкретно, односно недоставуваат параметри по кои може да се провери исполнетоста. За да се истражи ова ветување потребно е да постои листа на општини кои имаат слаби адмнистративни трошоци, да се одреди дали и каква помош добиле и каков напредок постигнале, доколку добиле помош.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција