ВМРО-ДПМНЕ: Постдипломски или докторски студии за асистентите на медицински факултет

Сите асистенти и помлади асистенти на медицинските факултети кои сакаат и ќе успеат да запишат постдипломски студии или докторат на еден од 100-те највисокорангирани универзитети во СаД или на еден од 10-те највисоко рангирани универзитети во Европа (според Шангајската листа), ќе добијат целосна стипендија од државата со договор и обврска да се вратат во земјата и да продолжат со работа најмалку трипати подолго време од времето за студиски престој, или во трикратен износ да ги вратат средствата што ќе бидат инвестирани во нивното образование;

Образложение:

Нема официјални информации дека ова ветување е исполнето.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција