ВМРО-ДПМНЕ: Поттикнување на не земјоделски активности

Поттикнување на воведување на неземјоделски активности (туризам, домашни ракотворби, уметност, презентирање на културни и природни вредности

Образложение:

Постои поддршка и субвенции за туризмот  и културниот туризам во земјата. Организиран е и самит за туризам кој служи за претставување на туристичките дестинации во државата на гости од странство.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција