ВМРО-ДПМНЕ: Правна рамка за квалитет на земјоделски производи

Воведување или подобрување на правната и институционална рамка за гарантирање на квалитетот и безбедноста на земјоделските производи со цел македонските производи да ги обезбедат меѓународните стандарди во оваа област .

Образложение

Донесен Закон за квалитет на земјоделски производи [Пристапено на: 21.05.2011], на 15 октомври 2010год.

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција