ВМРО-ДПМНЕ: Пречистителна станица – Гевгелија

Ќе изградиме пречистителна станица за Гевгелија. Проектот со финансиска конструкција од 6 милиони евра ќе биде поддржан од Македонската влада, грчкиот план за реконструкција и од Швајцарската влада. Изградбата ќе започне до крајот 2008 година;

Образложение:

Со задоцнување од 2 години, на 27 октомври 2010 година е потпишан договорот за изградба на прочистителна станица во Гевгелија.

Прочистелната станица се очекува да биде завршена во 2014.

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција