ВМРО-ДПМНЕ: Превод на добитници на Нобелова награда за литература

Продолжување на проектот „Превод на добитници на Нобелова награда за литература“. Носител: Национална и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Од 2009 година континуирано се преведуваат делата на добитниците на Нобеловата награда за литература. Досега се преведени 146 дела, а проектот продолжува да се реализира и понатака.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција