ВМРО-ДПМНЕ: Прирачници за наставници

Ќе го интензивираме издавањето прирачници за наставниците, брошури за учениците и за родителите дидактички материјали за наставата и друга стручна литература за поддршка на реформите во предучилишното, основното и во средното образование.

Образложение:

Постојат јавно достапни прирачници.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција