ВМРО-ДПМНЕ: Пристап до манастирите Зрзе и Трескавец

Ќе ја изградиме потребната инфрастуктура за пристап до манастирите Зрзе и Трескавец кои важат за едни од најубавите манастири во Македонија. Носител: Министерството за транспорт и врски во соработка со Агенцијата за патишта и локалната самоуправа. [Рок: 2013 – 2014]

Образложение:

На  28 август 2012 година започна изградбата на патот до манастирот Трескавец во Прилеп. [Ажурирано на: 24.09.2012]

* Ова ветување е слично со: Пат до манастирот Трескавец

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција