ВМРО-ДПМНЕ: Приватни основни училишта

Доколку имаме двотретинска поддршка во Парламентот ќе иницираме постапка за промена на Уставот, каде ќе се овозможи, покрај државните да можат да се отвораат и приватни основни училишта

Образложение:

Донесена е одлука со која освен државните може да се отвараат и приватни основни училишта.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција