ВМРО-ДПМНЕ: Процес на децентрализација

Целосно ќе го заокружиме процесот на децентрализација во доменот на основното и средното образование.

Образложение:

Во недостиг на информации се повикуваме на Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ: 76 Општини и Градот Скопје се во втора фаза од децентрализацијата, а 7 општини уште се во првата фаза.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција