ВМРО-ДПМНЕ: Проект „5% ДДВ за туризам“

Како директна поддршка на развојот на туризмот, уште во текот на 2011 година ќе ја намалиме стапката на ДДВ за туристички услуги од 18% на 5%.

Образложение:

Започнувајќи од месец септември 2011 година, Владата го намали данокот на додадена вредност за туризам од 18% на 5 %. Со оваа одлука се очекува зголемување на бројот на туристи кои ќе ја посетат Македонија во наредниот период.

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција