ВМРО-ДПМНЕ: Проект 6 национални лиги на универзитетите на Република Македонија

Проектот кој започна на почетокот на 2008 година и вклучува 6 национални универзитетски лиги за кошарка, мал фудбал, шах и за пинг-понг. Проектот ќе продолжи и во следните години.

Образложение:

Постојат информации дека проектот се спровел во 2009 и 2010 година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција