ВМРО-ДПМНЕ: Државна мониторинг мрежа за бучава

Ќе воспоставиме Државна мониторинг-мрежа за бучава со најмалку 10 автоматски мониторинг-станици. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Според Отчетот за сработеното на Владата на Р. Македонија, ова ветување спаѓа во делот на неостварени ветувања. Според достапните информациите, воспоставување на Државна мониторинг-мрежа за бучава со 10 автоматски мониторинг-станици е планирана за 2015 година.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови: 

Оценето од: Марија Теговска

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција