ВМРО-ДПМНЕ: Државната мониторинг-мрежа за водите

Ќе ја подобриме Државната мониторинг-мрежа за водите, особено со поставување на 4 автоматски мониторинг станици за мерење на квалитетот и квантитетот на подземните води. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Во текот на месец декември 2013 година, во Охрид беше поставена техника за мониторинг на Охридското езеро. Исто така во Преспанското езеро во текот на минатата година се вршеше мониторинг на езерото.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови:  

Оценето од: Марија Теговска

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција