ВМРО-ДПМНЕ: Државната мрежа за мониторинг на воздухот

Ќе ја подобриме и редовно ќе ја одржуваме Државната мрежа за мониторинг на воздухот со 4 мониторингстаници. [Рок: 2014 година]

Образложение:

Кон крајот на 2011 година беа поставени 2 нови мониторинг станици во Скопје, и со тоа вкупната мрежа за мониторинг на воздухот содржи 17 станици низ цела Македонија.

За поставување на останатите 2 мониторинг станици кои беа предвидени со ветувањето нема достапни информации дека истите биле поставени.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови: 

Оценето од: Марија Теговска

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција