ВМРО-ДПМНЕ: Кампањи за подигнување на јавната свест за заштита на животната средина

Ќе спроведеме едукативни кампањи за подигнување на јавната свест за заштита на животната средина [Рок: Континуирано до крајот на мандатот (2015 година)]

Образложение:

Во изминатиот период беа спроведени едукативни кампањи и проекти за подигнување на јавната свест за заштита на животната средина. Во текот на месец март 2013 година, беше формирано  координативно тело  са соработка и дијалог помеѓу еколошките и граѓанските организации и Министерството за животна средина и просторно планирање на Македонија.

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција