ВМРО-ДПМНЕ: Еколошка ознака на најмалку 10 капацитети за туристичко сместување

Ќе го поддржиме означувањето со еколошка ознака на најмалку 10 капацитети за туристичко сместување. [Рок: 2013 година]

Образложение:

Во текот на месец октомври 2013 година, беше организирана трибина со цел најава и промоција на проектот за еколошко означување на дел од туристичките капацитети во Р. Македонија

Линкови: 

Туристичките објекти ќе добијат еко-ознаки [Пристапено на: 12.04.2014]

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција