ВМРО-ДПМНЕ: Информациски систем за квалитет на воздухот

Ќе воспоставиме информациски систем за квалитет на воздухот. [Рок: 2012 година]

Образложение:

Воспоставен е  информатички систем за квалитет на воздухот.

Линкови: 

Веб портал за квалитет на воздух  [Пристапено на: 14.04.2014]

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција