ВМРО-ДПМНЕ: Интегрирани еколошки дозволи

Ќе го заокружиме системот на издавање на интегрирани еколошки дозволи за усогласување со опреативен план за сите индустриски сектори. [Рок: 2012 година]

Образложение:

Од информациите добиени од Министерството за животна средина и просторно планирање – Управа за животна средина, заокружен е системот за издавањето на интегрираните еколошки дозволи односно дозволи за усогласување со оперативен план, но поради обемноста на загадувањето врз животната средина, предност во издавање на истите им е дадена на индустриските сектори за енергетика, минерали и преработка на метали.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција