ВМРО-ДПМНЕ: Национален информативен систем за биолошка разновидност

Ќе воспоставиме Национален информативен систем за биолошка разновидност. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Информации за исполнување на ова ветување, односно за формирање на националниот информативен систем за биолошка разновидност, има од почетокот на 2011 година, односно во претходниот мандат на оваа Влада.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови: 

Треба да заштитиме една петтина од земјава [Пристапено на: 14.04.2014]

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција