ВМРО-ДПМНЕ: Национална еколошка мрежа на заштитени подрачја

Ќе воспоставиме Национална еколошка мрежа на заштитени подрачја. [Рок: 2014 година]

Образложение:

Според информациите достапни во Отчетот на Владата на Р. Македонија, изготвена е Национална еколошка мрежа на заштитени подрачја на Република Македонија и истата е во фаза на одобрување.

Забелешка*: Како краен рок за исполнување на ветувањето е земен април 2014 година, бидејќи тој месец истекува мандатот на владата.

Линкови: 

Отчет на Влада на РМ предводена од ВМРО- ДПМНЕ и коалиционите партнери страна 255 [Пристапено на 14.04.2014]

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција