ВМРО-ДПМНЕ: Национална студија со методологија за тарифирање на услугите во секторот води

Ќе донесеме Национална студија со методологија за тарифирање на услугите во секторот води согласно со принципот загадувачот плаќа, со цел подобрување на системот на наплата. Вредност – 0.8 мил. евра (преку ИПА финансирање – 85% ИПА средства и 15 % домашно учество); [Рок: 2013 година]

Образложение:

Национална студија со методологија за тарифирање на услугите во секторот води, започна да се спроведува од крајот на 2013 година. Се реализира со помош на Европската Унија преку ИПА програмата.

Линкови: 

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција