ВМРО-ДПМНЕ: Проект „Отворен ден“

Во рамките на проектот „Отворен ден“ граѓаните ќе можат да го посетат секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди, да се запознаат со нивните права и ингеренциите на полицијата или да дадат предлози за подобро работење на МВР. [Рок: јули 2011]

Образложение:

Почнувајќи од 15.11.2011, секој вторник е предвиден како отворен дел во секторот за внатрешна контрола при МВР. Сепак, мора да биде напоменето дека исполнувањето на ова ветување е со задоцнување од неколку месеци. [Ажурирано на: 13.04.2012]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција