ВМРО-ДПМНЕ: Пристап на јавноста до информации за животната средина

Ќе работиме на обезбедување на пристап на јавноста до информации за животната средина преку обезбедување на просторни податоци за состојбата со животната средина. [Рок: 2013 година]

Образложение:

На страната на Министерство за животна средина и просторно планирање, делот посветен на слободниот пристап до јавни информации, нема можност за пристап. Во делот за Брошури последните информации се од 2009 година. Исто така не може да се отвори деловите посветени на Документи и Проекти.

Линкови:

  • Министерство за Животна Средина и Просторно Планирање: Брошури  [Пристапено на: 14.04.2014]

Оценето од: Марија Теговска


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција