ВМРО-ДПМНЕ: Регионални планови за управување со отпад

Ќе подготвиме регионални планови за управување со отпад во најмалку 2 региони за управување со отпад заедно со стратешка оцена на влијанието врз животната средина. Вредност – 1.4 мил. евра (преку ИПА- финансирање – 85% ИПА-средства и 15% домашно учество); [Рок: 2013 година]

Образложение:

Преку ИПА програмата на Евроспката Унија во Декември 2013 година во Македонија започна реазлизацијата на проектот за изработка на регионални планови за управување со отпад за Источниот и Североисточниот регион.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција