ВМРО-ДПМНЕ: Проект топ менаџмент

Обука на најмалку 300 македонски менаџери во реномирани странски компании. Рок 2008 – 2011.

Образложение:

Според анализата на весникот Капитал, меѓу чекорите кои не ги направила Владата се и:

– Раст на економијата од 6% до 8%
– Членство во НАТО и ЕУ
– Инвестиции од две милијарди евра
– Зголемување на платите и пензиите по 10% годишно
– Намалување на придонесите за пензиско и здравствено осигурување
– Отворање откупни центри во Струмица, Росоман, Гевгелија и Ресен
– Изградба на хидроцентралите Чебрен, Галиште и Бошков мост
– Изградба на клучниот Коридор 8 од патната инфраструктура
– Изградба на гасовод
– Електронска наплата на патарина
– Обука на 300 менаџери во реномирани странски компании

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција