ВМРО-ДПМНЕ: Професионално стрелиште

Владата ќе инвестира во изградба на професионално стрелиште со стандарди, на кое ќе можат да се одржуваат и европски и светски првенства. Рок: 2011

Образложение:

До денес нема информација за изградба на стрелиштето. Во Отчетот, ВМРО-ДПМНЕ вели дека со овој проект се уште не е започнато.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција