ВМРО-ДПМНЕ: Промени во органското производство

Институционални и правни промени (особено за контролниот и сертификациски систем за органско производство)

Образложение:

Во 2009 година донесен е Закон за Органско земјоделско производство [Пристапено на: 22.05.2011]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција