ВМРО-ДПМНЕ: Проширување на дипломатската мрежа

Ќе работиме на проширување на дипломатската мрежа на Македонија со отворање на амбасади, освен во европските земји, и во израел и индија, земји што нудат можности за продлабочена политичка, безбедносна и економска соработка . исто така, и на отворање и на канцеларии за врски во неколку земји, меѓу кои и Јапонија и Казахстан.

Образложение

Отворени се амбасади во Израел и во Индија, но нема информации за отворање на канцеларии за врски во Јапонија и Казахстан.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција