ВМРО-ДПМНЕ: Простории за работа со деца во ЦСР

Воспоставување простории за работа со деца во ЦСР.

Образложение:

И покрај тоа што ЈУ Завод за социјални дејности има изготвено Упатство за воспоставување простории за работа со деца, целиот проект е се уште во фаза на работа и не е завршен, и според последните информации, се работи на анализа на просторните услови во Центрите за социјална работа.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција