ВМРО-ДПМНЕ: Развој на волонтерство

Ќе преземеме мерки за развој на волонтерството, вклучително и стимулирање на волонтерството при помош на стари и изнемоштени лица.

Образложение:

Изготвена е Стратегија за промовирање и развој на волонтерството (2010 – 2015) и план за спроведување (акциски план).

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција