ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција на киносалата во Делчево

Со реконструкцијата на киносалата овој град ќе добие современ простор за презентација на филмовите од богатата македонска и светска кинематографска продукција. Буџет: 1,5 милион денари. Носител: Центар за култура „Никола Јонков Вапцаров“ – Делчево. [Рок: 2013 година]

Образложение:

Во декември 2012 година, во кино салата во Делчево е инсталирана нова кино опрема, и веќе на 12 декември, по 7 години, е прикажан и првиот филм во истата. Но иако за 2013 година беше најавена целосна реконструкција на кино салата, досега се уште нема информации дека реконструкцијата е започната.

Линкови:

Оценето од: Наталија Пешиќ


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција