ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција на затворите

Ќе извршиме реконструкција и санација со доградба на  Затворот Битола, Затворот Охрид,  Затворот Тетово, Затворот Гевгелија, КПД Струга, во 2009 година

Образложение:

Завршена е реконструкцијата на Затворот Битола, Затворот Охрид,  Затворот Тетово, Затворот Гевгелија и КПД Струга.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција