ВМРО-ДПМНЕ: Реконструкција на Затворот Скопје

Во текот на 2008 и 2009 година во Затворот Скопје ќе изградиме ново крило за притвор, ново отворено одделение, целосна реконструкција на постојното притворско одделение и на затвореното одделение, реконструкција на кујната и изградба на преграден ѕид со контролни кули;

Образложение:

Завршена е реконструкцијата на Затворот Скопје и на 29.07.2009 година, отворено е новото притворско крило [Пристапено на: 24.05.2011] во Затворот Скопје.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција